API Delevan CM9900-274
CM9900-274 picture photo
Mfg. Part Number
CM9900-274
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 270UH PC MT
Datasheet Download
CM9900-274.pdf
Availability of CM9900-274
QUANTITY
CM9900-274 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM9900-274
Internal Part NumberEIS-CM9900-274
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM9900
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance270µH
Current2.2A
DC Resistance (DCR)51 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.839" L x 0.740" W (21.30mm x 18.80mm)
Height (Max)0.669" (17.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM9900-274
Related LinksCM990, CM9900-274 Datasheet, API Delevan Distributor
CM9900-274 Details Description
Related parts for CM9900-274
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 64.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE A 18POS datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
INSERT MALE 10P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf