API Delevan CM9900-683
CM9900-683 picture photo
Mfg. Part Number
CM9900-683
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 68UH PC MT
Datasheet Download
CM9900-683.pdf
Availability of CM9900-683
QUANTITY
CM9900-683 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM9900-683
Internal Part NumberEIS-CM9900-683
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM9900
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance68µH
Current3.5A
DC Resistance (DCR)19 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.839" L x 0.740" W (21.30mm x 18.80mm)
Height (Max)0.669" (17.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM9900-683
Related LinksCM990, CM9900-683 Datasheet, API Delevan Distributor
CM9900-683 Details Description
Related parts for CM9900-683
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
VARISTOR 47V 750A DISC RADIAL datasheet.pdf
DC ELECTRONIC PROGRAM LOAD 1200W datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.295" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT SKT datasheet.pdf
HDM 8SMPR110F140F K datasheet.pdf
24 BIT 192KHZ 6 CHANNEL CODEC WITH VOLUME CONTROL IC datasheet.pdf