Vishay/Beyschlag CMA02040X1500GB300
CMA02040X1500GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X1500GB300
Brief Description
RES SMD 150 OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X1500GB300.pdf
Availability of CMA02040X1500GB300
QUANTITY
CMA02040X1500GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X1500GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X1500GB300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X1500GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X1500GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X1500GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X1500GB300
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
RHEOSTAT 22 OHM 760W 10% WW datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT, SAFETY MAT TRIM HARDWARE datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 25C P 8" WHT JACKP NI datasheet.pdf