Vishay/Beyschlag CMA02040X1809GB300
CMA02040X1809GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X1809GB300
Brief Description
RES SMD 18 OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X1809GB300.pdf
Availability of CMA02040X1809GB300
QUANTITY
CMA02040X1809GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X1809GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X1809GB300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X1809GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X1809GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X1809GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X1809GB300
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 22MM 7/16-20 1-5V datasheet.pdf
CONN HEADER .050 10POS VERT T/H datasheet.pdf
RES 15.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf