Vishay/Beyschlag CMA02040X2209GB300
CMA02040X2209GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X2209GB300
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22 OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X2209GB300.pdf
Availability of CMA02040X2209GB300
QUANTITY
CMA02040X2209GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X2209GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X2209GB300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCMA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
CompositionCarbon Film
FeaturesPulse Withstanding
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X2209GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X2209GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X2209GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X2209GB300
VARISTOR 423V 10KA DISC 24MM datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM40H/MC40F/MDM40H datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 360MA 1.75 OHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 20ppm 10pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf