Vishay/Beyschlag CMA02040X3301GB300
CMA02040X3301GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X3301GB300
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X3301GB300.pdf
Availability of CMA02040X3301GB300
QUANTITY
CMA02040X3301GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X3301GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X3301GB300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X3301GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X3301GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X3301GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X3301GB300
CAP CER 1500PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 0.5MM SMT datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 20A datasheet.pdf
RES 94.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.7 OHM 1% 8W TO220-4 datasheet.pdf