Vishay/Beyschlag CMA02040X5602GB300
CMA02040X5602GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X5602GB300
Brief Description
RES SMD 56K OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X5602GB300.pdf
Availability of CMA02040X5602GB300
QUANTITY
CMA02040X5602GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X5602GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X5602GB300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X5602GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X5602GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X5602GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X5602GB300
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 23POS datasheet.pdf
SWITCH PLATE 60MM EMERGENCY OFF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf