Vishay/Beyschlag CMA02040X6802GB300
CMA02040X6802GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X6802GB300
Brief Description
RES SMD 68K OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X6802GB300.pdf
Availability of CMA02040X6802GB300
QUANTITY
CMA02040X6802GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X6802GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X6802GB300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X6802GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X6802GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X6802GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X6802GB300
RES 270K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 2.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 4POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER BLUE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH WLCSP datasheet.pdf
TV 6C 6#22D SKT RECP datasheet.pdf
180000UF 50V 76X219 85C ST datasheet.pdf