Vishay/Beyschlag CMB02070X1000GB200
CMB02070X1000GB200 picture photo
Mfg. Part Number
CMB02070X1000GB200
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 2% 1W 0207
Datasheet Download
CMB02070X1000GB200.pdf
Availability of CMB02070X1000GB200
QUANTITY
CMB02070X1000GB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMB02070X1000GB200
Internal Part NumberEIS-CMB02070X1000GB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCMB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMB02070X1000GB200
Related LinksCMB02070X, CMB02070X1000GB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMB02070X1000GB200 Details Description
Related parts for CMB02070X1000GB200
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 450 I/O 672FBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 10A TO-3P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 657 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 720MA 133 MOHM datasheet.pdf