Vishay/Beyschlag CMB02070X1501GB200
CMB02070X1501GB200 picture photo
Mfg. Part Number
CMB02070X1501GB200
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 2% 1W 0207
Datasheet Download
CMB02070X1501GB200.pdf
Availability of CMB02070X1501GB200
QUANTITY
CMB02070X1501GB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMB02070X1501GB200
Internal Part NumberEIS-CMB02070X1501GB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCMB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMB02070X1501GB200
Related LinksCMB02070X, CMB02070X1501GB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMB02070X1501GB200 Details Description
Related parts for CMB02070X1501GB200
RES SMD 5.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf