Vishay/Beyschlag CMB02070X2200GB200
CMB02070X2200GB200 picture photo
Mfg. Part Number
CMB02070X2200GB200
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220 OHM 2% 1W 0207
Datasheet Download
CMB02070X2200GB200.pdf
Availability of CMB02070X2200GB200
QUANTITY
CMB02070X2200GB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMB02070X2200GB200
Internal Part NumberEIS-CMB02070X2200GB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCMB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMB02070X2200GB200
Related LinksCMB02070X, CMB02070X2200GB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMB02070X2200GB200 Details Description
Related parts for CMB02070X2200GB200
RES SMD 162 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC SWITCH OCTAL SPDT 42TQFN datasheet.pdf
DDR2 SDRAM 512MB 240RDIMM VLP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
XLAMP XML COLOR LED RGB,W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf