Vishay/Beyschlag CMB02070X2401GB200
CMB02070X2401GB200 picture photo
Mfg. Part Number
CMB02070X2401GB200
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 2% 1W 0207
Datasheet Download
CMB02070X2401GB200.pdf
Availability of CMB02070X2401GB200
QUANTITY
CMB02070X2401GB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMB02070X2401GB200
Internal Part NumberEIS-CMB02070X2401GB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCMB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMB02070X2401GB200
Related LinksCMB02070X, CMB02070X2401GB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMB02070X2401GB200 Details Description
Related parts for CMB02070X2401GB200
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.81MM datasheet.pdf
SENS FIBER SIDEVIEW THRUBEAM 2M datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf