Sumida Corporation CMD6D11BNP-220MC
CMD6D11BNP-220MC picture photo
Mfg. Part Number
CMD6D11BNP-220MC
Brief Description
FIXED IND 22UH 520MA 460 MOHM
Datasheet Download
CMD6D11BNP-220MC.pdf
Availability of CMD6D11BNP-220MC
QUANTITY
CMD6D11BNP-220MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CMD6D11BNP-220MC
Internal Part NumberEIS-CMD6D11BNP-220MC
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating520mA
Current - Saturation550mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)460 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMD6D11BNP-220MC
Related LinksCMD6D11B, CMD6D11BNP-220MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CMD6D11BNP-220MC Details Description
Related parts for CMD6D11BNP-220MC
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 1CH SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 16LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED HI RED 220V datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC CRYPTO TPM TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf