Bourns Inc. CMF-RQ50-10-0
CMF-RQ50-10-0 picture photo
Mfg. Part Number
CMF-RQ50-10-0
Brief Description
CPTC FUSE RESETTABLE
Datasheet Download
CMF-RQ50-10-0.pdf
Availability of CMF-RQ50-10-0
QUANTITY
CMF-RQ50-10-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF-RQ50-10-0
Internal Part NumberEIS-CMF-RQ50-10-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCMF-RQ Material Declaration
Standard Package96
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesCMF-RQ
PackagingBulk
Voltage - Max230V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)90mA
Current - Trip (It)190mA
R Min/Max-
Time to Trip0.1s
Package / Case8-DIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF-RQ50-10-0
Related LinksCMF-RQ, CMF-RQ50-10-0 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CMF-RQ50-10-0 Details Description
Related parts for CMF-RQ50-10-0
RELAY OPTOMOS 120MA SPDT 8-FLTPK datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RJI IP20 22/7;1,5M;FLEX datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
IGBT 650V 74A 255W PG-TO247-3 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf