Vishay/Dale CMF07100R00JNEB
CMF07100R00JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF07100R00JNEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF07100R00JNEB.pdf
Availability of CMF07100R00JNEB
QUANTITY
CMF07100R00JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07100R00JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF07100R00JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07100R00JNEB
Related LinksCMF0710, CMF07100R00JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07100R00JNEB Details Description
Related parts for CMF07100R00JNEB
IC FLASH 1MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
CAP CER 8PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
MICROPROCESSOR VOLTAGE DETECTION datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
MOTION SENSOR H TYPE 180CM datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf