Vishay/Dale CMF0710K000GKEK
CMF0710K000GKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF0710K000GKEK
Brief Description
RES 10K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF0710K000GKEK.pdf
Availability of CMF0710K000GKEK
QUANTITY
CMF0710K000GKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0710K000GKEK
Internal Part NumberEIS-CMF0710K000GKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0710K000GKEK
Related LinksCMF0710, CMF0710K000GKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0710K000GKEK Details Description
Related parts for CMF0710K000GKEK
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 5POS datasheet.pdf