Vishay/Dale CMF07220K00GNEB80
CMF07220K00GNEB80 picture photo
Mfg. Part Number
CMF07220K00GNEB80
Brief Description
RES 220K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF07220K00GNEB80.pdf
Availability of CMF07220K00GNEB80
QUANTITY
CMF07220K00GNEB80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07220K00GNEB80
Internal Part NumberEIS-CMF07220K00GNEB80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07220K00GNEB80
Related LinksCMF07220, CMF07220K00GNEB80 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07220K00GNEB80 Details Description
Related parts for CMF07220K00GNEB80
IC OPAMP JFET 20MHZ 16SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CAP CER 4.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 164K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A MPG06 datasheet.pdf