Vishay/Dale CMF07220R00JKEA
CMF07220R00JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF07220R00JKEA
Brief Description
RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF07220R00JKEA.pdf
Availability of CMF07220R00JKEA
QUANTITY
CMF07220R00JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07220R00JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF07220R00JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07220R00JKEA
Related LinksCMF0722, CMF07220R00JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07220R00JKEA Details Description
Related parts for CMF07220R00JKEA
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 32K OTP 48SSOP datasheet.pdf
TOOL 12-10AWG PIDG CRIMP HEAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 75W datasheet.pdf