Vishay/Dale CMF07270R00JKEA
CMF07270R00JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF07270R00JKEA
Brief Description
RES 270 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF07270R00JKEA.pdf
Availability of CMF07270R00JKEA
QUANTITY
CMF07270R00JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07270R00JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF07270R00JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07270R00JKEA
Related LinksCMF0727, CMF07270R00JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07270R00JKEA Details Description
Related parts for CMF07270R00JKEA
RES 97.6K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf