Vishay/Dale CMF072K2000JLEB
CMF072K2000JLEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF072K2000JLEB
Brief Description
RES 2.2K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF072K2000JLEB.pdf
Availability of CMF072K2000JLEB
QUANTITY
CMF072K2000JLEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF072K2000JLEB
Internal Part NumberEIS-CMF072K2000JLEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF072K2000JLEB
Related LinksCMF072K, CMF072K2000JLEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF072K2000JLEB Details Description
Related parts for CMF072K2000JLEB
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS STR datasheet.pdf
ADM64T/AE64G/X datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A SMD TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
OSC XO 175.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
381 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
LED BLUE 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf