Vishay/Dale CMF072M2000JKBF
CMF072M2000JKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF072M2000JKBF
Brief Description
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF072M2000JKBF.pdf
Availability of CMF072M2000JKBF
QUANTITY
CMF072M2000JKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF072M2000JKBF
Internal Part NumberEIS-CMF072M2000JKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF072M2000JKBF
Related LinksCMF072M, CMF072M2000JKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF072M2000JKBF Details Description
Related parts for CMF072M2000JKBF
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG/1.8V DL 10SON datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC LNB SUPPLY/CTRL POWERSSO24 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/8 GRN 25X4' datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf