Vishay/Dale CMF0733R000GNBF
CMF0733R000GNBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF0733R000GNBF
Brief Description
RES 33 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF0733R000GNBF.pdf
Availability of CMF0733R000GNBF
QUANTITY
CMF0733R000GNBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0733R000GNBF
Internal Part NumberEIS-CMF0733R000GNBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0733R000GNBF
Related LinksCMF0733, CMF0733R000GNBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0733R000GNBF Details Description
Related parts for CMF0733R000GNBF
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 10POS DUAL R/A datasheet.pdf
LED PRISM BI-LVL GRN,GRN SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf