Vishay/Dale CMF0739R000JNEA
CMF0739R000JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF0739R000JNEA
Brief Description
RES 39 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF0739R000JNEA.pdf
Availability of CMF0739R000JNEA
QUANTITY
CMF0739R000JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0739R000JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF0739R000JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0739R000JNEA
Related LinksCMF0739, CMF0739R000JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0739R000JNEA Details Description
Related parts for CMF0739R000JNEA
RES 900 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE DB25M/M STRAIGHT THRU 6' datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONTACT PIN 0-2AWG SZ0 CRMP GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 7POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
GRIP LIQUID-TITE 1" MALE datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf