Vishay/Dale CMF073M3000GLBF
CMF073M3000GLBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF073M3000GLBF
Brief Description
RES 3.3M OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF073M3000GLBF.pdf
Availability of CMF073M3000GLBF
QUANTITY
CMF073M3000GLBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF073M3000GLBF
Internal Part NumberEIS-CMF073M3000GLBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF073M3000GLBF
Related LinksCMF073M, CMF073M3000GLBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF073M3000GLBF Details Description
Related parts for CMF073M3000GLBF
SIDAC SYM 4CHP 230V 400A MS013 datasheet.pdf
IC ADC 30MSPS 12BIT LP 28-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 41POS datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 176HLQFP datasheet.pdf
Connector Header 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf