Vishay/Dale CMF07470K00JKBF
CMF07470K00JKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF07470K00JKBF
Brief Description
RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF07470K00JKBF.pdf
Availability of CMF07470K00JKBF
QUANTITY
CMF07470K00JKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07470K00JKBF
Internal Part NumberEIS-CMF07470K00JKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07470K00JKBF
Related LinksCMF0747, CMF07470K00JKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07470K00JKBF Details Description
Related parts for CMF07470K00JKBF
IDC CABLE - MDN24K/MC24G/X datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 4.5A E-LINE datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS datasheet.pdf