Vishay/Dale CMF07470R00JNR6
CMF07470R00JNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF07470R00JNR6
Brief Description
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF07470R00JNR6.pdf
Availability of CMF07470R00JNR6
QUANTITY
CMF07470R00JNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07470R00JNR6
Internal Part NumberEIS-CMF07470R00JNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07470R00JNR6
Related LinksCMF0747, CMF07470R00JNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07470R00JNR6 Details Description
Related parts for CMF07470R00JNR6
CONN HEADR BRKWAY .100 66POS R/A datasheet.pdf
CONN FFC TOP 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TIE 14.5 40LB NATURAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
1.25MM M HSG 10POS datasheet.pdf