Vishay/Dale CMF074R7000JLBF
CMF074R7000JLBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF074R7000JLBF
Brief Description
RES 4.7 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF074R7000JLBF.pdf
Availability of CMF074R7000JLBF
QUANTITY
CMF074R7000JLBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF074R7000JLBF
Internal Part NumberEIS-CMF074R7000JLBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF074R7000JLBF
Related LinksCMF074R, CMF074R7000JLBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF074R7000JLBF Details Description
Related parts for CMF074R7000JLBF
LED 3MM BI-LEVEL YELLOW RA PCB datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
OSC VCXO 1.544MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 700MA 520 MOHM datasheet.pdf
JUNIOR POWER TIMER datasheet.pdf
Crystal 14.0000MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
PMI BASE S-6 CAND 1 INCAND SCRW datasheet.pdf
DDR3 240P SMT ASSY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf