Vishay/Dale CMF075R1000JNRE
CMF075R1000JNRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF075R1000JNRE
Brief Description
RES 5.1 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF075R1000JNRE.pdf
Availability of CMF075R1000JNRE
QUANTITY
CMF075R1000JNRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF075R1000JNRE
Internal Part NumberEIS-CMF075R1000JNRE
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF075R1000JNRE
Related LinksCMF075R, CMF075R1000JNRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF075R1000JNRE Details Description
Related parts for CMF075R1000JNRE
DIODE GEN PURP 200V 12A DO203AA datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN SMD GULL LD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CABINET STEEL 8.7X42.1X54.1 GR datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 1.25A 6V CHIP 1812 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-48V 1000MA datasheet.pdf