Vishay/Dale CMF07750K00GNR6
CMF07750K00GNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF07750K00GNR6
Brief Description
RES 750K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF07750K00GNR6.pdf
Availability of CMF07750K00GNR6
QUANTITY
CMF07750K00GNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07750K00GNR6
Internal Part NumberEIS-CMF07750K00GNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07750K00GNR6
Related LinksCMF0775, CMF07750K00GNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07750K00GNR6 Details Description
Related parts for CMF07750K00GNR6
CONN FERRULE TIN PLATED datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 90 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
DEVICE MARKER SM 22/22 K MC datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 0.100 SMD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
RADIAL VARISTOR 14MM ROHS/LEAD F datasheet.pdf