Vishay/Dale CMF07750R00GNEA
CMF07750R00GNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF07750R00GNEA
Brief Description
RES 750 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF07750R00GNEA.pdf
Availability of CMF07750R00GNEA
QUANTITY
CMF07750R00GNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07750R00GNEA
Internal Part NumberEIS-CMF07750R00GNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07750R00GNEA
Related LinksCMF0775, CMF07750R00GNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07750R00GNEA Details Description
Related parts for CMF07750R00GNEA
IC FPGA 192 I/O 256PBGA datasheet.pdf
RES 39 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMF datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.2A 220 MOHM datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 2A 60V 4-SMD datasheet.pdf
RES 680 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
DL LVL FLOATSW 327MM TOTAL L datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
RES 196 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf