Vishay/Dale CMF0782R000JKR6
CMF0782R000JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF0782R000JKR6
Brief Description
RES 82 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF0782R000JKR6.pdf
Availability of CMF0782R000JKR6
QUANTITY
CMF0782R000JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0782R000JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF0782R000JKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0782R000JKR6
Related LinksCMF0782, CMF0782R000JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0782R000JKR6 Details Description
Related parts for CMF0782R000JKR6
CONN FFC VERT 16POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 16PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 22.58VC P600 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR 2.5A 32VDC ROCKER datasheet.pdf