Vishay/Dale CMF2018R000JNEB
CMF2018R000JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF2018R000JNEB
Brief Description
RES 18 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF2018R000JNEB.pdf
Availability of CMF2018R000JNEB
QUANTITY
CMF2018R000JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF2018R000JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF2018R000JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF2018R000JNEB
Related LinksCMF2018, CMF2018R000JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF2018R000JNEB Details Description
Related parts for CMF2018R000JNEB
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FUSEHOLDER FOR 5X20 30DEG PNL MT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC INTERRUPTER GRND FAULT 8-DIP datasheet.pdf
ENCLOSURE 2 DOOR WALLMOUNT datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 22POS PIN datasheet.pdf