Vishay/Dale CMF201R0000GKBF
CMF201R0000GKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF201R0000GKBF
Brief Description
RES 1 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF201R0000GKBF.pdf
Availability of CMF201R0000GKBF
QUANTITY
CMF201R0000GKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF201R0000GKBF
Internal Part NumberEIS-CMF201R0000GKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF201R0000GKBF
Related LinksCMF201R, CMF201R0000GKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF201R0000GKBF Details Description
Related parts for CMF201R0000GKBF
CIR BRKR THRM 7.5A 240VAC 50VDC datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 100W TO220AB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 44QFP datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR TPS70933-110 datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 24PORT 484BGA datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf