Vishay/Dale CMF20270R00GNR6
CMF20270R00GNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF20270R00GNR6
Brief Description
RES 270 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20270R00GNR6.pdf
Availability of CMF20270R00GNR6
QUANTITY
CMF20270R00GNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20270R00GNR6
Internal Part NumberEIS-CMF20270R00GNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)