Vishay/Dale CMF2027R000GKEA
CMF2027R000GKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF2027R000GKEA
Brief Description
RES 27 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF2027R000GKEA.pdf
Availability of CMF2027R000GKEA
QUANTITY
CMF2027R000GKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF2027R000GKEA
Internal Part NumberEIS-CMF2027R000GKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF2027R000GKEA
Related LinksCMF2027, CMF2027R000GKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF2027R000GKEA Details Description
Related parts for CMF2027R000GKEA
SW DIP PIANO STYLE 10POS 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ 14SOIC datasheet.pdf
4-1 MULTIDMULTI TRANSCVR 56TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 162V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf