Vishay/Dale CMF2027R000JNR6
CMF2027R000JNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF2027R000JNR6
Brief Description
RES 27 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF2027R000JNR6.pdf
Availability of CMF2027R000JNR6
QUANTITY
CMF2027R000JNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF2027R000JNR6
Internal Part NumberEIS-CMF2027R000JNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF2027R000JNR6
Related LinksCMF2027, CMF2027R000JNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF2027R000JNR6 Details Description
Related parts for CMF2027R000JNR6
VARISTOR 61V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.5K OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A GP20 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
RES 51.7 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TOOL REMOVAL SET = M81969/30B-19 datasheet.pdf
IC SDRAM 128MB 8MX16 54-TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
IC FPGA 574 I/O datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf