Vishay/Dale CMF202K7000JNRE
CMF202K7000JNRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF202K7000JNRE
Brief Description
RES 2.7K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF202K7000JNRE.pdf
Availability of CMF202K7000JNRE
QUANTITY
CMF202K7000JNRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF202K7000JNRE
Internal Part NumberEIS-CMF202K7000JNRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF202K7000JNRE
Related LinksCMF202K, CMF202K7000JNRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF202K7000JNRE Details Description
Related parts for CMF202K7000JNRE
MINI PROBE-IT WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 150V 0605 datasheet.pdf
PHOTODIODE SILICON PIN TO-18 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8-MSOP datasheet.pdf
25.4MM X 16.26MM 1=25/PK datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf