Vishay/Dale CMF2039R000JNEB
CMF2039R000JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF2039R000JNEB
Brief Description
RES 39 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF2039R000JNEB.pdf
Availability of CMF2039R000JNEB
QUANTITY
CMF2039R000JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF2039R000JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF2039R000JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF2039R000JNEB
Related LinksCMF2039, CMF2039R000JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF2039R000JNEB Details Description
Related parts for CMF2039R000JNEB
IC FPGA 61 I/O 84PLCC datasheet.pdf
EVALUATION MOD FOR TLV320AIC13 datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 100MA T 1 3/4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 2-1 LINE SELEC/MUX 20SO datasheet.pdf
CONN HEADR 76POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 14POS datasheet.pdf
CAP TANT 5UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf