Vishay/Dale CMF203K3000JNR6
CMF203K3000JNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF203K3000JNR6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.3K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF203K3000JNR6.pdf
Availability of CMF203K3000JNR6
QUANTITY
CMF203K3000JNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF203K3000JNR6
Internal Part NumberEIS-CMF203K3000JNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF203K3000JNR6
Related LinksCMF203K, CMF203K3000JNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF203K3000JNR6 Details Description
Related parts for CMF203K3000JNR6
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 30 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 28V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM2673-5.0 datasheet.pdf
CABLE CONN 5POLE datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES 10K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
SSD M2 SATA 80MM 60GB CE MLC COM datasheet.pdf