Vishay/Dale CMF203K9000GKEB
CMF203K9000GKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF203K9000GKEB
Brief Description
RES 3.9K OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF203K9000GKEB.pdf
Availability of CMF203K9000GKEB
QUANTITY
CMF203K9000GKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF203K9000GKEB
Internal Part NumberEIS-CMF203K9000GKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF203K9000GKEB
Related LinksCMF203K, CMF203K9000GKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF203K9000GKEB Details Description
Related parts for CMF203K9000GKEB
HOLDER BATTERY 2-AA CELLS 6"LDS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 12W 18-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX19993 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
868MHZ SX1233 EVALUATION KIT datasheet.pdf
RES 1.13 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf