Vishay/Dale CMF20470R00GKRE
CMF20470R00GKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF20470R00GKRE
Brief Description
RES 470 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20470R00GKRE.pdf
Availability of CMF20470R00GKRE
QUANTITY
CMF20470R00GKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20470R00GKRE
Internal Part NumberEIS-CMF20470R00GKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20470R00GKRE
Related LinksCMF2047, CMF20470R00GKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20470R00GKRE Details Description
Related parts for CMF20470R00GKRE
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS DL .05" R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
20P MTA100 CONN ASSY ON TAPE datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 30 TYPEA 22POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 500MA 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 75MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 13.500000 MHZ SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf