Vishay/Dale CMF20470R00GNEA
CMF20470R00GNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF20470R00GNEA
Brief Description
RES 470 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20470R00GNEA.pdf
Availability of CMF20470R00GNEA
QUANTITY
CMF20470R00GNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20470R00GNEA
Internal Part NumberEIS-CMF20470R00GNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20470R00GNEA
Related LinksCMF2047, CMF20470R00GNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20470R00GNEA Details Description
Related parts for CMF20470R00GNEA
MOD PWR ENTRY 1POS SWITCH 4A PNL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H TIN datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 3A 125V datasheet.pdf
CONN CRIMP SOCKET 22-26AWG datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 16POS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf