Vishay/Dale CMF20470R00JNEK
CMF20470R00JNEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF20470R00JNEK
Brief Description
RES 470 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF20470R00JNEK.pdf
Availability of CMF20470R00JNEK
QUANTITY
CMF20470R00JNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20470R00JNEK
Internal Part NumberEIS-CMF20470R00JNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20470R00JNEK
Related LinksCMF2047, CMF20470R00JNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20470R00JNEK Details Description
Related parts for CMF20470R00JNEK
CONN HEADER 6POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
IC 4-BIT BUS SW 2-PORT 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE DRMOS 50A 40-PQFN datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RS SD9S UNC 4.4 LP2N INTERFACE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE BUSS SEMI CONDUCTOR datasheet.pdf
33UF 385V 18X38MM 85C 15000H datasheet.pdf