Vishay/Dale CMF20470R00JNRE
CMF20470R00JNRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF20470R00JNRE
Brief Description
RES 470 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF20470R00JNRE.pdf
Availability of CMF20470R00JNRE
QUANTITY
CMF20470R00JNRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20470R00JNRE
Internal Part NumberEIS-CMF20470R00JNRE
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)