Vishay/Dale CMF20510K00GNR6
CMF20510K00GNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF20510K00GNR6
Brief Description
RES 510K OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20510K00GNR6.pdf
Availability of CMF20510K00GNR6
QUANTITY
CMF20510K00GNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20510K00GNR6
Internal Part NumberEIS-CMF20510K00GNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20510K00GNR6
Related LinksCMF2051, CMF20510K00GNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20510K00GNR6 Details Description
Related parts for CMF20510K00GNR6
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 2% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP20S/AE20M/HDP20S datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf