Vishay/Dale CMF2082R000JNEB
CMF2082R000JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF2082R000JNEB
Brief Description
RES 82 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF2082R000JNEB.pdf
Availability of CMF2082R000JNEB
QUANTITY
CMF2082R000JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF2082R000JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF2082R000JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF2082R000JNEB
Related LinksCMF2082, CMF2082R000JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF2082R000JNEB Details Description
Related parts for CMF2082R000JNEB
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 2ROW VERT T/H datasheet.pdf
LED PRISM 3MM SQ YW,GN HYSOL SMD datasheet.pdf
TRIAC 800V 16A TO220AB datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL NK datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
26500 16C 16#16 P TH RECP WC datasheet.pdf
500 MHz to 1700 MHz, Dual-Balanced Mixer, LO Buffer, IF Amplifier, and RF Balun IC datasheet.pdf