Vishay/Dale CMF208K2000GNEB
CMF208K2000GNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF208K2000GNEB
Brief Description
RES 8.2K OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF208K2000GNEB.pdf
Availability of CMF208K2000GNEB
QUANTITY
CMF208K2000GNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF208K2000GNEB
Internal Part NumberEIS-CMF208K2000GNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF208K2000GNEB
Related LinksCMF208K, CMF208K2000GNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF208K2000GNEB Details Description
Related parts for CMF208K2000GNEB
BAG 6X10 SHIELDED ZIP LOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO204AC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 1W datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 90NS 48WFBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 51A TO220 datasheet.pdf