Vishay/Dale CMF50100K00BEEA
CMF50100K00BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF50100K00BEEA
Brief Description
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50100K00BEEA.pdf
Availability of CMF50100K00BEEA
QUANTITY
CMF50100K00BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50100K00BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF50100K00BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50100K00BEEA
Related LinksCMF5010, CMF50100K00BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50100K00BEEA Details Description
Related parts for CMF50100K00BEEA
DSUB CABL-AMM09G/ AE10M / AMM09G datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 1A SSOT-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17.85VC P600 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 32.4 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR VGA 28-CSP2 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1.5W datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf