Vishay/Dale CMF50100K00BER6
CMF50100K00BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF50100K00BER6
Brief Description
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50100K00BER6.pdf
Availability of CMF50100K00BER6
QUANTITY
CMF50100K00BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50100K00BER6
Internal Part NumberEIS-CMF50100K00BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50100K00BER6
Related LinksCMF5010, CMF50100K00BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50100K00BER6 Details Description
Related parts for CMF50100K00BER6
IC ADC 13BIT 2.7V 4CH SPI 16DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 8A POWERMITE3 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 5W datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED PANEL RED DIFF SNAP-IN 50"LD datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM9 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 247.06 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .050 128POS DR TH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf
R/A STB SIG RCPT ASSY 36MM datasheet.pdf