Vishay/Dale CMF50100K00GKBF
CMF50100K00GKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF50100K00GKBF
Brief Description
RES 100K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF50100K00GKBF.pdf
Availability of CMF50100K00GKBF
QUANTITY
CMF50100K00GKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50100K00GKBF
Internal Part NumberEIS-CMF50100K00GKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50100K00GKBF
Related LinksCMF5010, CMF50100K00GKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50100K00GKBF Details Description
Related parts for CMF50100K00GKBF
RES 7.68K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ON CHIP DEBUG EMULATOR datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED PRISM 3MM RND LC SQ ORN SMD datasheet.pdf
MOTOR ATTENUATION MODULE 3PHASE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM SMD datasheet.pdf